Naše "nová", dle regulí turnaje o tři starší borce posilněná, U12 se zúčastnila turnaje v Borotíně. Hrálo se systémem dvou čtyřlenných skupin a poté zápasy o umístění s týmem z protější skupiny.

Kbely - Kralupy 25:33

Kbely - Jihlava 47:38

Kbely - Jičín 60:4

o třetí místo: Kbely - Mladá Boleslav 21:30

Hodně týmů bylo čistě dívčích, některé byly smíšené. Zajímavé bylo tedy vidět srovnání stylů kluci vs. holky.

My jsme přijeli s 15 klukama včetně 3 starších posil z U13. V základní skupině byl rozhodující zápas rovnou ten první, s BK Kralupy nad Vltavou. Po našem slibném začátku a vedení +9 se v půlce zápas vyrovnal a nakonec nás soupeř udolal několika zdařilými rychlými nájezdy. Prohra 25:33. 

Zápas s Jičínem si kluci všichni zastříleli: hezkých 60:4. Důležitý zápas s Jihlavou jsme pak též zvládli, 47:38.

Po druhém místě ve skupině jsme tedy šli do souboje o bronz proti Mladé Boleslavi. Byl to zápas velice fyzický a vyhecovaný. Prali jsme se o každý míč, ještě chvíli před půlí to bylo vyrovnané. Bohužel v souboji pevnosti obran a přesnosti nahrávek jsme podlehli, takže nakonec prohra 21:30.

Věříme, že to klukům přineslo spoustu dalších zkušeností, jak zvládat důležité zápasy a situace. Řekli jsme si a víme, na čem musíme zapracovat: zvládnutí obranné fáze a uvolňování se a přesnost přihrávek.

Klukům se turnaj líbil. Domů jsme si kromě pěkného poháru za 4. místo odvezli i cenná individuální vítězství v soutězích (vždy z 32 soutěžících): 

Michal Blaško zvítězil ve střelbě šestek, kde ve finále udolal místního borce 7 trefami v řadě. Super výkon!

Petr Dubec triumfoval v tzv. "šoupácích", tj. střelbě z jakéhokoliv místa na čas. Parádně zužitkoval svoji výšku a výkonem 14 košů za 20 sekund předčil všechny ostatní ve finále i v semifinále!

Dále se dostal Saša Dmytrenko, naše ani ne 9-letá posila z ukrajinského Kyjeva, svojí mrštností a umem do celoturnajového All Stars týmu.

Díky všem zůčastněným klukům a podpoře mnoha rodičů v hledišti!