68:80 (19:17, 33:31, 48:53)

Začátek zápasu od 9:00 je pro naší U17 receptem na katastrofickou úvodní pětiminutovku. Potvrdilo se to i tentokrát, ale v obráceném gardu. Při našem vedení 13:0 si lídr tabulky naší skupiny musel vzít oddechový čas. Dlužno podotknout, že my jsme nehráli tak úžasně, ale soupeř na tom byl nevalně, působil staticky a zaskočeně, nebyl schopen ubránit naše nájezdy. Po trenérském fénu se Grizzlies rychle probrali ze šoku, my jim ještě přitlačili několika vlastními chybami, takže do konce první čtvrtiny už se plzeňští dostali zase na dostřel, naše dvouciferné vedení se scvrklo na dva body. Dvoubodové vedení jsme si ale udrželi i do začátku třetí kvarty. Pak soupeř vylepšil obranu a zahustil bednu, my jsme po celý zápas trpěli střeleckým výpadkem – i když jsme tentokrát tak často nepřecházeli střelecké pozice, prostě to nepadalo (trojky snad 15/1, maximálně deset bodů z trefených střel z vymezeného území). Od 20. do 35. minuty se soupeř vždy ve vlnách ve skóre utrhnul a my se mu následně přiblížili na dostřel. Bohužel jsme hráli v užší rotaci, takže když už to čtyři minuty před koncem nevypadalo na zvrat, prostřídali jsme a utkání dohráli.

Mimo dalších zlepšení proti prvnímu utkání s Grizzlies je třeba pochválit, že jsme několikrát dokázali i pod obranným tlakem zahrát naučené akce, obrana nebyla špatná (i když ta samozřejmě může být vždy lepší), proti prvnímu utkání byl mnohem lepší obranný doskok, měli jsme nejlepší šestky v sezóně (25/32 = 78 %!) a hlavně jsme konečně sehráli další vyrovnané utkání bezpochyby s parametry Extraligy U17, jejichž vyšší počet oběma těmto týmům velmi, velmi chybí.